BESZÁMOLÓ A SPO-22 / 1-0039 SZÁMU PÁLYÁZATRÓL

2022-10-28

A Nomad Archers ijászai a Hét Vár Erdély Kupa versenysorozaton

NOMAD ARCHERS - RMDSZ - COMMUNITAS ALAPÍTVÁNY
A 2022-es évben a Nomad Archers Sportklub íjászai a Posticum tanyáján kialakított íjászpályán gyakoroltak, hogy minél jobb eredményeket érjenek el a Hét Vár Erdély Kupa versenysorozaton. A Hét Vár Erdély Kupa versenysorozat mindegyik fordulója 24 célból állt (8 db. 3D állat cél, 8 db. lőlapos cél és 8 db. technikai cél). Csapatunk tagjai a HBM – modern anyagú történelmi íj favesszővel, HBN - természetes anyagú történelmi íj favesszővel és HHB-BHR- vadászreflex íj karbon vesszővel, kategóriákban versenyeztek.
A Hét Vár Erdély Kupa második fordulója Nyárádszentmártonban volt megszervezve a Marossszéki Íjászok csapat által 2022.04.23 – án. A Nomad Archers csapat három íjásza vett részt ezen a versenyen (Tóth Imre, Balog János HBM felnőtt férfi és Tóth Beáta – HHB-BHR felnőtt nő). A modern anyagú történelmi íj favesszővel (HBM) felnőtt (21-50) férfi kategóriában Tóth Imre a II helyen végzett míg Balog János a IV helyen végzett. A HHB-BHR (vadászreflex íj karbon vesszővel) felnőtt női kategóriában Tóth Beáta a II helyen végzett.
A Hét Vár Erdély Kupa negyedik fordulója a Nomád Kupa volt amit a Nomad Archers csapata szervezett meg 2022 május 28-án. A Nomad Archers csapat (4 íjász) építette a pályát és vezette le a versenyt, míg a versenyen pedig 13 íjász vett részt a Nomad Archers-től (Tóth Kristóf, Farkas Csaba, Barna Kinga, Nagy Enikő, Perei Zoltán, Naphegyi-Boldis Daniel-Andrei, Bruncsák Tamás, Kajtsa Dénes, Szabó Bálint, Laczay László, Cservid Lénárd, Kócs Ágnes Juliánna, Bánffy György). A HBM felnőtt férfi kategóriában Perei Zoltán a III helyen végzett, Szabó Bálint a IV helyen, Bruncsák Tamás a X helyen, Farkas Csaba a XIII helyen, Kajtsa Dénes a XV helyen, Cservid Lénárd a XVI helyen. A HBN felnőtt férfi kategóriában Naphegyi-Boldis Daniel-Andrei a II helyen végzett. A HBM felnőtt női kategóriában Barna Kinga a II helyen végzett. A HHB-BHR felnőtt női kategóriában Tóth Beáta a IV helyen végzett. A HBM veterán férfi kategóriában Laczay László a VI helyen mig Bánffy György a XII helyen. A HBM mini (14 év alatt) fiú kategóriában Tóth Kristóf a III helyen végzett. A HBM veterán női kategóriában Nagy Enikő a III helyen, míg Kócs Ágnes Juliánna a IV helyen végzett.
A Hét Vár Erdély Kupa hatodik fordulóját a SAV ARCHERS csapata szervezte meg 2022 július 9-én a Bihar megyei Alsókosobán. A Nomad Archers csapata 10 íjászból állt (Tóth Kristóf, Farkas Csaba, Barna Kinga, Nagy Enikő, Tóth Imre, Csokmai Tibor, Tóth Attila, Ilea Marius, Laczay László, Tóth Beáta). A felnőtt férfi HBM kategóriában Tóth Imre az I helyen végzett, Csokmai Tibor a VII helyen, Farkas Csaba a VIII helyen , Tóth Attila a IX helyen. A felnőtt női HBM kategóriában Barna Kinga a II helyen végzett. A felnőtt női HHB-BHR kategóriában Tóth Beáta a II helyen végzett. A veterán férfi HBM kategóriában Laczay László a VI. helyen végzett. A mini fiú HBM kategóriában Tóth Kristóf az I helyen végzett. A veterán nő HBM kategóriában Nagy Enikő az I helyen végzett. A veterán férfi HBN kategóriában Ilea Marius a II helyen végzett.
2022 szeptember 19-én sportklubunk megvásárolt egy fekvő vaddisznó 3D-s állat célt, amit kihelyeztünk az íjászpályánkra a Posticum tanyán és folytattuk az edzéseket a Román Történelmi Íjász Országos Bajnokságra.
2022 október 22-én szervezték meg Gyulafehérváron az Alba Carolina Kupát a gyulafehérvári várban melyen magyarországi íjászok is részt vettek. Reájuk való tekintettel éremmel és oklevéllel díjazták a dobogósokat. A Nomad Archers csapatából Ridi Ferenc az I helyen végzett a legnépesebb kategóriában a felnőtt férfi HMB, míg Ilea Marius a II helyen végzett a veterán férfi HBN kategóriában.
Az Alba Carolina kupa végeredménye meghatározta az első hat íjászt aki kategóriánként versenyezni fog a Román Történelmi Íjász Országos Bajnokság döntőjében. Azok az íjászok jutottak be a döntőbe akik román állampolgárok voltak és a versenysorozat valamelyik állomásán meglőtték a kvalifikációs szintet. A felnőtt férfi HBM kategóriában Ridi Ferenc (Nomad Archers) az első helyen végzett tehát országos bajnok lett, míg Tóth Imre (Nomad Archers) a második helyen végzett. Ilea Marius előrelépett az első helyre a veterán férfi HBN kategóriában. A HHB-BHR felnőtt női kategóriában Tóth Beáta a IV helyen végzett.
Ezek az eredmények megtalálhatók a Nomad Archers spotklub honlapján www.csnomad.ro de ugyanakkor részletes eredmények vannak feltöltve a www.arcusonline.ro honlapra.
A versenysorozat állomásain kiemelkedően teljesítettek a Nomad Archers sportklub íjászai valamint négyen bekerültek a hatos döntőkbe a Román Történelmi Íjász Országos Bajnokságon.
A költségek egy részét a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány finanszírozta ezért köszönetet mondunk a támogatásért.